IPL İLE SHR ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Vücut tüylerinin alınması söz konusu olduğunda, tıraş, cımbız, ağda ve Yoğun Darbeli Işık (IPL) tedavisine aşinayız. IPL tüy giderme uygulamaları, tüy alma yöntemlerinden bahsederken artık mahsulün kremi olarak kabul ediliyor, çünkü tüylerin tekrar uzamaması için tüy kökünü dağlıyor. Ama şimdi, blokta yeni bir çocuk var, Süper Tüy Giderme (SHR) ve daha iyi tedavi seçeneği olduğunu iddia ediyor!

Lazer epilasyon tedavileri artık epilasyonun en etkili yöntemi olarak görülüyor. IPL, kalıcı epilasyonun en popüler şekliyken, birçok kişi IPL’ye daha iyi bir alternatif olarak SHR’ye (Süper Tüy Giderme) dikkat etmeye başlıyor.

Epilasyon tedavilerinde tamamen yeniyseniz, endişelenmeyin, bu yazıda SHR’nin IPL’ye kıyasla neden daha iyi bir epilasyon yöntemi olduğunu açıklayacağız. IPL epilasyon ve SHR epilasyonun arkasındaki bilime dalacağız ve kalıcı epilasyon için SHR teknolojisinin neden IPL’ye göre birçok avantajı olduğunu açıklayacağız. Sonunda, en iyi kararı vermek için her ikisi arasındaki farkı anlayabileceksiniz!

IPL SAÇ ÇIKARMA NEDİR?

Öncelikle ve en önemlisi, IPL (veya yoğun atım ışığı), müşterinin saç köklerini ve melanini hedef alan, yüksek yoğunlukta tek bir enerji darbesi kullanır. IPL, ışığı birden çok dalga boyunda doğrudan dermise bırakarak çalışır. Melanin, melanosit adı verilen özel hücrelerde üretilir. IPL’den gelen yoğun ışık ve enerji ısı enerjisine dönüştürülür ve cilde çok fazla zarar vermeden saç köklerine zarar verebilir. Bu, IPL’yi daha koyu ve daha kalın saçlı insanlar için daha uygun hale getirir. IPL sunan kuruluşlar arasında Japan IPL, Musee Platinum ve Lush Aesthetics bulunmaktadır.

Daha açık tenli bir kişi, IPL tüy alma teknolojisi onlar üzerinde daha az etkili olduğu için muhtemelen daha fazla seansa ihtiyaç duyacaktır. Öte yandan, IPL daha koyu tenli insanlar için etkili olsa da, ciltleri daha fazla ısı enerjisi emeceğinden daha rahatsız edici seanslar (yani AĞRI!)

SHR VEYA SÜPER SAÇ KALDIRMA NEDİR?

SHR – Ya SHR?

SHR veya Süper Tüy Giderme, nispeten daha yeni bir teknolojidir ve daha yumuşak enerji darbeleri, ancak daha yüksek bir frekansta kullanılır. Bu lazer epilasyon teknolojisi cildin nazikçe ısıtılmasına olanak tanır, ancak hızlı atımlarla enerji daha sonra cilt tarafından biriktirilir. Enerjinin% 50’si melanine (IPL’ye benzer) hedeflenirken, diğer% 50’si saç üretiminden sorumlu kök hücreleri hedef alır.

Bu, SHR’nin hem ince hem de kaba tüyleri hedeflediği için dikkat edilmesi gereken çok önemli bir noktadır. Sonuçta, bu daha az rahatsızlık ve ağrıya yol açar, ancak daha iyi bir etkiye neden olur. Enerjinin cilde kademeli olarak birikmesi nedeniyle, ciltte daha az travma ve tahriş olur – cilt tonu ne olursa olsun herkes için ideal ve uygun hale getirir. müşteriler için bile
hassas cilt ile. Aslında, SHR, çeşitli teknolojiler göz önüne alındığında en iyi lazer epilasyon tedavilerinden biri olarak kabul edilir. SHR epilasyon, Brezilya Epilasyonunda çok idealdir ve cilde daha nazik davranır.

SHR Teknolojisinin Avantajları:

SHR teknolojisi ile tüy pigmentini içeren epilasyon yöntemi, kalıcı epilasyon için enerjinin yalnızca yüzde 50’sini kullanır. Kalan yüzde 50, cilt yoluyla saç üretiminden sorumlu kök hücrelere emilir.
SHR teknolojisi ile tedavi SHR teknolojisi ile yüksek enerjili tek darbelere ihtiyaç duyulmaz. Cilt, düşük enerji kullanılarak ancak yüksek frekansla altı ila on kez masaj yapılır. Bu prosedür, “hareket halinde” olarak adlandırılan metodoloji olarak adlandırılır, çünkü el parçası, kayma hareketlerinde tedavi edilen alan üzerinde hareket ettirilir. (Bunun aksine, IPL teknolojisi
“damga teknolojisi” olarak adlandırılır.) SHR teknolojisi kullanılarak cilt, melanin ve kök hücreler aracılığıyla düşük enerjili (48 derece) ancak yüksek frekansla nazikçe ısıtılır. Bu şekilde, daha açık renkli ve ince saçlar bile daha iyi bir şekilde tedavi edilebilir ve kalıcı olarak çıkarılabilir. IPL teknolojisi ile cilt 70 dereceye kadar ısıtılır.

SHR SAÇ GİDERME – ETKİLİ SAÇ ALMA İÇİN KAÇ TEDAVİ YAPILIR?

Etkili Tüy Alma İçin Kaç SHR Tedavisi Gereklidir? Aktif (saç) büyüme evresini ifade eden tedavi sırasında saç, büyümenin anajen fazında ise IPL teknolojisinde olduğu gibi kolaylıkla yok edilebilir. SHR epilasyonun bu durumda avantajı, hem anajen fazda hem de anajen olmayan fazda müşterilerle çalışabilmesidir, çünkü SHR kök hücrelerin% 50’sini hedefleyebilir. Bununla birlikte, bu anajen fazını karşılamak ve ayrıca bir sonraki tedaviden önce cilde bir iyileşme süresi vermek için üç ila dört haftalık bir iyileşme veya “durma” süresi gereklidir.

Peki IPL ve SHR arasındaki fark nedir?

Yeni başlayanlar için, SHR, saç köklerini hedef almak ve yeniden saç büyümesini engellemek için kullanılan daha az yoğun ısı nedeniyle IPL’ye kıyasla çok daha güvenli ve daha etkilidir. Bazı müşteriler için IPL tedavileri aslında daha rahatsız edici ve ağrılı olabilir – bir profesyonel tarafından doğru şekilde yapılmazsa kızarıklık, lekeler ve hatta hiperpigmentasyon gibi olası kötü yan etkilerle! Bunun yerine SHR tüy aldırmayı seçtiğinizde bunların tümü en aza indirilir.

IPL, melanini hedeflemedeki etkinliği nedeniyle genellikle koyu ve kaba tüylü kişiler için tavsiye edilirken, lazerin ürettiği ısıya karşı artan duyarlılıkları nedeniyle daha koyu ten tonlarına sahip olanlar için tavsiye edilmez.

SHR’nin IPL’yi tamamen gölgede bıraktığı yer burasıdır – tedavi, hassas ve bronz cilde sahip olanlar için bile tüm cilt tipleri için mükemmeldir. Kayma hareketleri kullanılarak gerçekleştirilen SHR, daha geniş alanları kaplayabilir ve cilde yayılan ısı enerjisini eşit bir şekilde yayarak işlem boyunca cildin yüzeyini serin tutar. Datsumo Labo’da kusursuz, pürüzsüz ve daha parlak bir cilt için her seansın faydalarını daha da artırmak için benzersizimizi kullanarak prosedürü tamamlıyoruz! Ne de olsa ona boşuna Pürüzsüz Cilt Kontrolü (S.S.C.) teknolojimiz demiyoruz!

IPL, teknik olarak SHR’den daha ucuz olsa da, SHR’nin tamamlamak için daha az oturum gerektirmesi, uzun vadede daha fazla tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir. Aslında, ayda 99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla SHR paketleri sunuyoruz – ve ne kadar çok alanı tedavi ederseniz, o kadar çok tasarruf edersiniz!

SHR’ye karşı IPL – hangisi daha iyi?

Gerçek şu ki – her iki tedavi de etkili epilasyon için uygun seçeneklerdir. Bununla birlikte, ilgili riskleri azaltmak, minimum ağrı sağlamak ve aynı anda daha yumuşak, daha adil ve tüysüz bir cilt elde etmek istiyorsanız, SHR kesinlikle sizin için bir seçimdir!

Hala biraz daha güvenceye mi ihtiyacınız var? Müşterilerimizden doğrudan haber almak için referanslar sayfamıza bakın veya hedeflerinize özel olarak hazırlanmış bir tedavi planı oluşturabilmemiz için bizimle ilk ÜCRETSİZ konsültasyonunuzu rezerve edin!